KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14534170
nr 1453 4170
Nisse Zetterberg
(1910-1986), Sverige
Oljemålning, Kornhamnstorg, Monogramsignerad. Olja på duk, 26x33m, yttermått inklusive ram: 41x49 cm
Nisse Zetterberg, född 1910 i Stockholm, död 1986, svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.200 kr
måndag 7 mars 2022
kl 20:20:37
800 kr
800 kr
800 kr (Budbetjänt)
1.000 kr
1.000 kr
1.000 kr (Budbetjänt)
1.100 kr
1.500 kr
2.000 kr
2.000 kr
2.000 kr (Budbetjänt)
Nisse Zetterberg
Läs mer om Nisse Zetterberg